Wizyta Mikołaja z Rovaniemi w Białymstoku i Bielsku Podlaskim w ramach akcji „Przedsiębiorcy Dzieciom”

Po dwóch latach pandemii akcja „Przedsiębiorcy Dzieciom” powraca, a w raz z nią prawdziwy Mikołaj z Rovaniemi – zaproszony tradycyjnie przez Konsula Honorowego Republiki Finlandii w Białymstoku, Andrzeja Parafiniuka.

Mikołaj zawita do nas 5 grudnia i przejedzie ulicami Białegostoku w godzinach 17-18. Podczas wizyty w Białymstoku Mikołaj z Rovaniemi odwiedzi chore dzieci w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym oraz niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia Jasny Cel i Fundacji Rodziny Czarneckich. Rozda dzieciom ponad 1000 prezentów ufundowanych przez podlaskich przedsiębiorców.

Mikołaj z Rovaniemi w Białymstoku

Po raz kolejny Mikołaj z Rovaniemi odwiedzi też Bielsk Podlaski. 6-go grudnia odwiedzi wszystkie przedszkola, szkoły podstawowe oraz warsztaty terapii zajęciowej i dom samopomocy. Oceni też wystrój choinek wykonanych przez dzieci z niemal wszystkich placówek oświatowych. Wykonawcom przekaże prezenty ufundowane przez podlaskich przedsiębiorców.

Mikołaj z Rovaniemi w Bielsku Podlaskim