Gra Miejska „Białostockie Konsulaty”

Czy wiesz, że w Białymstoku działa już 7 Konsulatów Honorowych, co wraz z konsulatem Generalnym Białorusi stawia nasze miasto w czołówce pod względem liczebności Korpusu Konsularnego? Czy konsulaty honorowe są potrzebne? A jeśli tak, to komu? Jak wygląda praca Konsula Honorowego? I jakie sprawy w takim Konsulacie można załatwić?

Na tego typu pytania odpowiedzi uzyskają białostoccy uczniowie, odwiedzając poszczególne Konsulaty w trakcie Gry Miejskiej „Białostockie Konsulaty”,która odbędzie się 17 czerwca 2016r. w godzinach 10.00-13.00.

W grze bierze udział osiem czteroosobowych przedstawicielstw ze szkół ponadgimnazjalnych z Białegostoku:

  • I Liceum Ogólnokształcące,
  • II Liceum Ogólnokształcące,
  • III Liceum Ogólnokształcące,
  • IV Liceum Ogólnokształcące,
  • Liceum Ogólnokształcące Szkół Mundurowych w Białymstoku (Liceum Krakowska 9),
  • Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku („Elektryk”),
  • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku („Odzieżówka”),
  • Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku (”Ekonomik”).

Uczniowie z tych szkół będą odwiedzali poszczególne Konsulaty i odpowiadali na pytania związane z danym krajem. Dwie najlepsze drużyny rozegrają Wielki Finał Gry Miejskiej na scenie pod Teatrem Dramatycznym podczas obchodów Dni Miasta Białegostoku w dniu 25 czerwca 2016 r.

Szkoły startują o godzinie 10:00 17 czerwca (piątek) z budynku Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, ul. Spółdzielcza 8, II piętro, 15-441 Białystok.

Odprawa, wyjaśnienie zasad, wręczenie map i… w drogę.

Trzymamy kciuki za wszystkie szkoły!

Konsul Honorowy Republiki Finlandii w Białymstoku
Prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego

Andrzej Parafiniuk

Osoba odpowiedzialna za kontakt z mediami:

Marcin Pogorzelski
kom: 662 493 089
e-mail: 
pogorzelski@pfrr.pl

Regulamin gry miejskiej (73kB)