Konkurs dla dzieci pt. „Zadaj pytanie Mikołajowi”

Już po raz czwarty na zaproszenie Konsula Honorowego Republiki Finlandii do Białegostoku zawita najprawdziwszy Joulupukki — Mikołaj z Rovaniemi w Finlandii.

Mikołaj w tym roku spotka się z wychowankami domów dziecka z Białegostoku i okolic, dziećmi z chorobami nowotworowymi przebywającymi w tym dniu w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, dziećmi przebywającymi w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz z podopiecznymi Fundacji Rodziny Czarneckich.

Zwieńczeniem wizyty Mikołaja w Białymstoku będzie zapalenie światełek na miejskiej choince na Rynku Kościuszki, z udziałem Prezydenta Miasta Białegostoku, Tadeusza Truskolaskiego.

Na tę niecodzienną uroczystość są zaproszeni wszyscy mieszkańcy miasta – dzieci i dorośli w każdym wieku. Wydarzeniu będą towarzyszyły kolorowe dekoracje, występy i pokazy oraz cała masa słodyczy od Świętego Mikołaja.

Aby sprawić jeszcze więcej uśmiechu na twarzach dzieci, Konsulat Honorowy Finlandii w Białymstoku ma zaszczyt ogłosić konkurs pt. „Zadaj pytanie Mikołajowi”.

Konkurs dedykowany jest dzieciom w wieku 5-12 lat. Aby wziąć udział, rodzic lub opiekun dziecka powinien uzupełnić formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami i zeskanowany przesłać na emailowy polski adres Mikołaja: mikolaj@pfrr.pl lub na adres Konsulatu Honorowego Republiki Finlandii, w Białymstoku, ul. Starobojarska 15, 15-073 Białystok.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, Komisja dokona wyboru 5 najciekawszych pytań oraz zaprosi autorów do odczytania ich podczas wizyty Mikołaja na scenie na Rynku Kościuszki w Białymstoku w dniu 4 grudnia.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu 29 listopada br. poprzez opublikowanie listy laureatów na stronie internetowej Konsulatu Honorowego Finlandii w Białymstoku oraz na profilu Konsulatu na portalu Facebook.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj .