Podsumowanie wizyty Mikołaja w Białymstoku

2 grudnia 2018, już po raz szósty, na zaproszenie Konsula Honorowego Republiki Finlandii Andrzeja Parafiniuka Białystok odwiedził prawdziwy Mikołaj z Laponii. Wizyta ta, za każdym razem jest okazją do kontynuowania działań prowadzonych pod hasłem „Przedsiębiorcy dzieciom” pokazujących dobroczynność podlaskich przedsiębiorców.

Mikołaj spotkał się m.in. z podopiecznymi Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym „JASNY CEL”, dziećmi będącymi pod opieką Fundacji „Rodziny Czarneckich”, oraz dziećmi z wadami słuchu ze Stowarzyszenia „Decybelek”. Na spotkaniu nie zabrakło też wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku, który zapewnia edukację i wychowanie dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, jak i podopiecznych Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „START”, które prowadzi sekcje sportowe dla osób niepełnosprawnych.

Prezenty zostały wręczone podczas wyjątkowego przedstawienia i spotkania dzieci z Mikołajem w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku. W jego organizację zaangażowały się Opera i Filharmonia Podlaska oraz studenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku.

Uwieńczeniem wizyty Mikołaja w Białymstoku było zapalenie światełek na miejskiej choince na Rynku Kościuszki z udziałem przedstawiciela Ambasady Finlandii w Polsce i Prezydenta Miasta Białegostoku, Pana Tadeusza Truskolaskiego. W tej niecodziennej uroczystości udział wzięli mieszkańcy miasta – dzieci i dorośli w każdym wieku. Wizycie towarzyszyły kolorowe dekoracje, liczne występy i wspólne śpiewanie kolęd. To spotkanie co roku jednoczy tysiące mieszkańców aglomeracji białostockiej wokół samych najlepszych uczuć!

Na scenie wystąpili:

  1. Zespół Winnica pod dyrekcją ks. Wojciecha Trzaski.
  2. Chór studencki Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku.
  3. Big Band Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku pod batutą Tomasza Witka.
  4. Michał Ciruk (CIRA)

Tego dnia miał miejsce również II BIEG MIKOŁAJKOWY 2018 rozgrywany w ramach Pucharu Grand Prix Zwierzyńca 2018. Gościem specjalnym, a jakże – najprawdziwszy Joulupukki – Mikołaj z Rovaniemi w Finlandii.

Fotorelacja poniżej